przyspieszamy metabolizm

Mam wolny metabolizm…… Tyje od samego patrzenia na jedzenie. ……Dla mnie już za późno, nie uda mi się zrzucić tych “zbędnych kilogramów”……… i tak można bez końca z tymi wymówkami, z tym utwierdzaniem się w przekonaniu, że już nic nie da się zrobić !!!!

Oczywiście w jakimś stopniu nasze geny programują nasze tempo metabolizmu, naszą sylwetkę i tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej “tu i uwdzie”. Oczywiście jedni mają trochę więcej szczęścia w tej kwestii, inni trochę mniej. Pytanie czy warto się skupiać na negatywach ?? Myślę, że zdecydowanie NIE !!!!

Oczywiście pewne schorzenia mogą nam utrudniać walkę ze zbędnymi kilogramami (szczególnie problemy z układem hormonalnym, czy immunologicznym). Należy pamiętać, że bardzo często te schorzenia są spowodowane tym, że w niewłaściwy sposób się odżywiamy, nie ruszamy się, żyjemy na wiecznym napięciu, stresie, źle sypiamy, nie mamy kontaktu z naturą…… itd. i błędne koło problemów się samo nakręca !!!

To wszystko to ciągłe poszukiwania skutecznych wymówek do tego, żeby nie zacząć o siebie świadomie dbać.

To jak będziemy się czuć, jak wyglądać, czy będziemy zdrowi, pełni sił witalnych, uśmiechnięci w przeważającej części zależy od NAS. Od naszego Podejścia, od naszych Wyborów, od naszych Decyzji od NASZYCH DZIAŁAŃ.

Co w takim razie może pomoc Ci spalić zbędne kilogramy i przyspieszyć tempo metabolizmu:

  • pełnowartościowe, odżywcze, zdrowe, regularne posiłki
  • nawadnianie się, ok 1,5-2,5 l wody dziennie
  • aktywność fizyczna(na wyższej intensywności 30-60 min 2-3 razy w tygodniu np.: trening siłowy, zajęcia fitness, bieganie, rower, basen, itp.), ruch (na niższej intensywności, codziennie, jak najczęściej w ciągu dnia np. spacer, schody zamiast windy, spacer zamiast samochodu, 10 000 kroków dziennie, pozycja stojąca- PRZESTAŃ TYLE SIEDIEĆ, RUSZ SIĘ; siedzimy całymi dniami przed komputerem, w pracy przy biurku, w szkole, w samochodzie, autobusie, przy stole w domu itd.; a pozycja siedząca jest jedną z najgorszych pozycji dla naszego ciała i spala naprawdę bardzo niewiele kalorii )
  • sen, regularny, jakościowy, 6-8 godzin
  • odpowiednia suplementacja, indywidualnie dobrana do zapotrzebowania
  • ekspozycja na zimno, morsowanie
  • śmiech – 10 minut śmiechu dziennie może spalić od 10 do 40 kalorii.
  • sex
  • redukcja stresu np. przez kontakt z naturą, hobby, masaż, medytacja, kino, urlop itp.

Warto pamiętać, że wprowadzenie tych zmian na stałe do naszego codziennego życia, sprawienie by stały się NASZYM STYLEM ŻYCIA jest w stanie zapewnić nam zdrowie i pełnie sił witalnych na lata.

Dodaj komentarz

Skontaktuj się !

SKONTAKTUJ SIĘ!