Suplementować się 💊✅ ? 

Nie suplementować się 💊⭕️?

Łykać witaminy 💊👍🏼? 

Nie łykać witamin 💊👎🏼? 

Bazą stanowiącą o naszym zdrowiu, dobrym samopoczuciu fizycznym i psychicznym zdecydowanie powinno być pełnowartościowe, odżywcze jedzenie. Po pierwsze z niego powinniśmy czerpać główne źródło witamin, mikro i makroelementów wspomagających prawidłowe funkjonowanie naszego ciała.

Po drugie branie suplementów w ciemno, bez żadnych konkretnych wskazań, bez wcześniejszej kontroli wyników badań z naszej krwii jest niestety najczęściej wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Łykanie kompleksów multiwitaminowych, również nie zalicza się do idealnych rozwiązań. Między innymi ze względu na fakt, iż zawierają one niewielkie ilość poszczególnych mikroelementów; kolejną kwestią jest fakt, iż często nie konieczne są nam wszystkie zawarte w multiwitaminowym suplemencie składniki. 

Warto jednak zaznaczyć, że jest jednak pewien tzw. “złoty” standard suplemnetacji witaminowej i mikroelementowej, który dla przeważającej większości z nas jest bardzo zasadny. Jedyne na co powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę to kwestie indywidualizacji dawek.

🥇🥇🥇”Złoty” standard suplementacji:

💊☀️ Witamina D3 + Witamina K2 (bez apelacyjnie od września do maja w większych dawkach adekwatnie wyliczonych do Twojego niedoboru-do Twojego poziomu, w pozostałych miesiacach w roku można zaprzestać suplementacji pod warunkiem regularnej ekspozycji na słońce, lub zmiejszyć ich dawki) 

💊💪🏼 Magnez

💊🥝 Witamina C 

 

Dodatkowo można dodać tzw.,

“Srebrny” standard suplementacji:

💊😁 Witaminy z grupy B

💊🦈 Omega 3

💊🦠 Probiotyki

Oba powyższe standardy obowiązują nas wszytskich, w sumie bez większych podziałów ani ze wzgledu na wiek, płeć czy prowadzony tryb życia. Adekwatnie zmieniają się jedynie dawki i dochodzą inne dodatkowe suplementy, uzależnione od indywidualnych braków i/lub zapotrzebowania.

Dodaj komentarz

Skontaktuj się !

SKONTAKTUJ SIĘ!